PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=633104}

Drugie życie króla

Arthur Newman
5,9 5 912
ocen
5,9 10 1 5912
Drugie życie króla
powrót do forum filmu Drugie życie króla

Chyba zbyt wiele osób spodziewało się komedii, jaką z nieznanych przyczyn został ten film określony, bo tak niska ocena dla tak świetnego filmu to pomyłka. Znakomita obsada aktorska, rewelacyjne studium psychologiczne, znakomicie ukazany dramat codziennego życia. Dla tych, którzy lubią się zastanowić nad filmem, mieć jakąś refleksję po obejrzeniu, ta pozycja jest zdecydowanie godna polecenia.

scady

Rozumiem to, że film się Tobie podobał ale jaką refleksję można odnaleźć w tym obrazie ? W moim odczuciu film jest miałki trochę o tym trochę o tamtym, choć może nie zrozumiałem wszystkiego, chętnie poznam twoje zdanie :)

ocenił(a) film na 7
hampel88

wcale nie jest miałki, nie chce cię do niego przekonywać, skoro go nie poczułeś, to trudno, może jesteś bardzo młody, ja natomiast poczułam bardzo, i się wzruszyłam:-) powiem szczerze, że bardziej przekonująca była postać Colina, trochę mniej Emilly, nie mam na myśli gry aktorskiej, oboje byli super, wielu ludzi bardziej już dorosłych :-) tak ma: życie codzienne staje się męczliwe, nużące i pragnie się ucieczki na koniec świata, która, jak się okazuje, niekoniecznie jest zadowalająca.

allix111

Myślę, że to był takie klimatyczne kino, które zresztą bardzo mi odpowiada, a może też jak w tv się ogląda, a nie w kinie to człowiek tak się nie angażuje. Dzięki za konkret pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
scady

może dlatego, że [no powinna być możliwość ukrywania SPOILERów w wypowiedziach], że to komedio dramat a nie sama komedia romantyczna, czego po pierwszej połowie można by było się spodziewać.Mimo, że sam tego oczekiwałem (nie zwróciłem uwagi na gatunki) i poczułem pozytywne wibracje to dalej oglądałem nawet po scenie, którą podsumowałem sobie pod nosem cytatem Siary z Killera 2 po tym jak pewne lądowanie nie wyszło ;)

ocenił(a) film na 7
scady

Bardzo dobry film o wypaleniu, chwytaniu nawet złudnych nadziei w poszukiwaniu szczęścia, późno osiągniętej dojrzałości i ucieczce przed odpowiedzialnością. Zdecydowanie bardziej przemawiający do osób, które naście lat już skończyły, doświadczyły tego i owego w życiu, np. związku z przyzwyczajenia i lęku przed samotnością (a nie tylko nastoletniego, wariackiego zakochania), jak związek Wallace'a i Miny i możliwości wariackiego zakochania bez względu na wiek, jak jest w przypadku Arthura i Mike. Film drogi (i to na kilku płaszczyznach), momentami zabawny, czasem zaskakujący, ale chyba też często smutny. I bardzo dobrze, że nie jest to przesłodzona komedia Romantyczna, Blunt i Firtha na tym etapie kariery, na którym są teraz trochę, by mi szkoda było do takiego kina. ;)

ocenił(a) film na 7
marseille

Świetnie ujęte, aż szkoda, że nie można plusować wypowiedzi w odpowiedziach.

ocenił(a) film na 8
scady

Maski maski maski, nawet brytyjska aktorka udaje amerykankę. Film bardzo dobry! I zmusza do myślenia. Nie wiem jak można tego nie widzieć.

ocenił(a) film na 7
scady

Dodam jeszcze do Twojej wypowiedzi, że film ma świetną ścieżkę dźwiękową - szczególnie w końcówce. Nadaje odpowiedni klimat i pogłębia wymowę obrazu.
Choć z góry wiadomo jak dzieło się skończy, to w odróżnieniu od innych filmów opartych na podobnym schemacie, końcówka nie nuży ani nie irytuje.
Warto poświęcić 1,5 godziny z życia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones