filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Goya
2018
http://www.premiosgoya.com/
Hiszpańska Akademia Sztuk Filmowych
Data wręczenia nagród:
3 lutego
Goya
Najlepszy film
wygrane
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Florence Green postanawia otworzyć księgarnię w małym angielskim miasteczku, jednak napotyka sprzeciw ze strony wpływowej Violet Gamart.
nominacje
Autor
(2017)
Lato 1993
(2017)
Olbrzym
(2017)
Verónica
(2017)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Nathalie Poza]
Nathalie Poza
jako Carla w filmie
Trudno powiedzieć żegnaj
(2017)
nominacje
Maribel Verdú
Abrakadabra
(2017)
Penélope Cruz
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
(2017)
Emily Mortimer
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Najlepszy aktor
wygrane
[Javier Gutiérrez]
Javier Gutiérrez
jako Álvaro w filmie
Autor
(2017)
nominacje
Antonio de la Torre
Abrakadabra
(2017)
Andrés Gertrúdix
Aż do śmierci
(2017)
Javier Bardem
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara
(2017)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Isabel Coixet]
Isabel Coixet
Księgarnia z marzeniami
(2017)
nominacje
Manuel Martín Cuenca
Autor
(2017)
Aitor Arregi
,
Jon Garaño
Olbrzym
(2017)
Paco Plaza
Verónica
(2017)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Adelfa Calvo]
Adelfa Calvo
jako Portierka w filmie
Autor
(2017)
nominacje
Anna Castillo
Powołanie
(2017)
Belén Cuesta
Powołanie
(2017)
Lola Dueñas
Trudno powiedzieć żegnaj
(2017)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[David Verdaguer]
David Verdaguer
jako Esteve w filmie
Lato 1993
(2017)
nominacje
José Mota
Abrakadabra
(2017)
Antonio de la Torre
Autor
(2017)
Bill Nighy
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Olbrzym
(2017)
Aitor Arregi
,
Jon Garaño
,
José Mari Goenaga
,
Andoni de Carlos
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Abrakadabra
(2017)
Pablo Berger
Lato 1993
(2017)
Carla Simón
Verónica
(2017)
Paco Plaza
,
Fernando Navarro
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Isabel Coixet
Florence Green postanawia otworzyć księgarnię w małym angielskim miasteczku, jednak napotyka sprzeciw ze strony wpływowej Violet Gamart.
nominacje
Autor
(2017)
Alejandro Hernández
,
Manuel Martín Cuenca
Powołanie
(2017)
Javier Ambrossi
,
Javier Calvo
Zmienna chwała
(2017)
Agustí Villaronga
,
Coral Cruz
Najlepsza charakteryzacja (makijaż i fryzury)
wygrane
Olbrzym
(2017)
Ainhoa Eskisabel, Olga Cruz (I) i Gorka Aguirre
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Abrakadabra
(2017)
Sylvie Imbert i Paco Rodríguez Frías
Ciała
(2017)
Lola Gómez (III), Jesús Gil (III) i Óscar del Monte (II)
Złote miasto
(2017)
Eli Adánez, Sergio Pérez (II) i Pedro Raúl de Diego
Najlepsza debiutująca aktorka
wygrane
[Bruna Cusí]
Bruna Cusí
jako Marga w filmie
Lato 1993
(2017)
nominacje
Adriana Paz
Autor
(2017)
Itziar Castro
Ciała
(2017)
Sandra Escacena
Verónica
(2017)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Olbrzym
(2017)
Pascal Gaigne
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Alfonso de Vilallonga
Spotkanie na szczycie
(2017)
Alberto Iglesias
Verónica
(2017)
Chucky Namanera
Najlepsza piosenka
wygrane
Powołanie
(2017)
"La llamada", wyk. Leiva
Dwie nastoletnie buntowniczki i miłośniczki muzyki elektrycznej spędzają wakacje na obozie prowadzonym przez zakonnice. Tam doświadczają przemiany.
nominacje
Autor
(2017)
"Algunas veces", wyk. José Luis Perales (I)
Księgarnia z marzeniami
(2017)
"Feeling Lonely on a Sunday Afternoon", wyk. Ala.ni
Strefa wroga
(2017)
"Rap Zona Hostil", wyk. Roque Baños
Najlepsza scenografia
wygrane
Olbrzym
(2017)
Mikel Serrano
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Abrakadabra
(2017)
Alain Bainée
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Llorenç Miquel
Złote miasto
(2017)
Javier Fernández
Najlepsze efekty specjalne
wygrane
Olbrzym
(2017)
Jon Serrano (II) i David Heras (I)
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Strefa wroga
(2017)
Reyes Abades i Curro Muñoz
Verónica
(2017)
Raúl Romanillos i David Heras (I)
Złote miasto
(2017)
Reyes Abades i Isidro Jiménez
Najlepsze kierownictwo produkcji
wygrane
Olbrzym
(2017)
Ander Sistiaga
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Jordi Berenguer
,
Alex Boyd
Lato 1993
(2017)
Mireia Graell Vivancos
Złote miasto
(2017)
Luis Fernández Lago
Najlepsze kostiumy
wygrane
Olbrzym
(2017)
Saioa Lara
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Abrakadabra
(2017)
Paco Delgado
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Mercè Paloma
Złote miasto
(2017)
Tatiana Hernández
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Olbrzym
(2017)
Javier Agirre
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Jean-Claude Larrieu
Lato 1993
(2017)
Santiago Racaj
Złote miasto
(2017)
Paco Femenia
Najlepszy animowany film krótkometrażowy
wygrane
Woody & Woody
(2017)
Jaume Carrió
nominacje
Colores
(2017)
Sami Natsheh
,
Arly Jones
El ermitaño
(2017)
Raúl Díez
Un día en el parque
(2017)
Diego Porral
Najlepszy debiut reżyserski
wygrane
[Carla Simón]
Carla Simón
Lato 1993
(2017)
nominacje
Javier Ambrossi
,
Javier Calvo
Powołanie
(2017)
Sergio G. Sánchez
Tajemnica Marrowbone
(2017)
Lino Escalera
Trudno powiedzieć żegnaj
(2017)
Najlepszy debiutujący aktor
wygrane
[Eneko Sagardoy]
Eneko Sagardoy
jako Miguel Joaquin Eleizegi w filmie
Olbrzym
(2017)
nominacje
Eloi Costa
Ciała
(2017)
Pol Monen
Pierwsza miłość
(2017)
Santiago Alverú
Selfie
(2017)
Najlepszy dokumentalny film krótkometrażowy
wygrane
Wydziedziczony
(2017)
Laura Ferrés
,
Valérie Delpierre
nominacje
Czwarte królestwo
(2017)
Adán Aliaga
,
Isa Feliu
,
Àlex Lora
,
Miguel Molina
Primavera Rosa en México
(2016)
María del Puy Alvarado
,
Alfonso Palazón Meseguer
,
Eva Patricia Fernández
,
Mario de la Torre Espinosa
,
Rafael Linares
Tribus de la Inquisición
(2016)
Mabel Lozano
,
Roberto Navia
Najlepszy dźwięk
wygrane
Verónica
(2017)
Nicolas de Poulpiquet
,
Gabriel Gutiérrez
,
Aitor Berenguer
Madryt, 1991 rok. Nastolatka po zabawie z planszą ouija odkrywa, że wokół niej zaczynają się dziać dziwne rzeczy.
nominacje
Autor
(2017)
Pelayo Gutiérrez
,
Alberto Ovejero
,
Daniel de Zayas
Bar
(2017)
Nicolas de Poulpiquet
,
Sergio Bürmann
,
David Rodríguez
Olbrzym
(2017)
Xanti Salvador
,
Iñaki Díez
Najlepszy fabularny film krótkometrażowy
wygrane
Madre
(2017)
Rodrigo Sorogoyen
nominacje
Australia
(2017)
Lino Escalera
Baraka
(2016)
Néstor Ruiz Medina
Extraños en la carretera
(2016)
Carlos Solano
Tak bardzo cię kocham
(2016)
Fer García-Ruiz
Najlepszy film animowany
wygrane
Tedi i mapa skarbów
(2017)
Tedi Jones wyjeżdża do Los Angeles, gdzie poznaje archeolożkę Sarę Lavroff. Niedługo potem zostaje porwana, a Tedi wyrusza jej na ratunek.
nominacje
Dudi: Cała naprzód
(2017)
Nur eta Herensugearen tenplua
(2017)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Mnóstwo dzieci, małpa i zamek
(2017)
nominacje
Cantábrico
(2017)
Saura(s)
(2017)
Zatańczyć Beethovena
(2016)
Najlepszy film europejski
wygrane
The Square
(2017)
Ruben Östlund
Rozwiedziony dyrektor muzeum sztuki nowoczesnej stanie przed wielkim wyzwaniem podczas przygotowań do premiery najnowszej instalacji artystycznej.
nominacje
Lady M.
(2016)
William Oldroyd
Nasze najlepsze wesele
(2017)
Éric Toledano
,
Olivier Nakache
Toni Erdmann
(2016)
Maren Ade
Najlepszy montaż
wygrane
Olbrzym
(2017)
Raúl López
,
Laurent Dufreche
Historia trudnego życia tytułowego olbrzyma oraz jego kariery i skomplikowanych relacji z bratem.
nominacje
Abrakadabra
(2017)
David Gallart
Księgarnia z marzeniami
(2017)
Bernat Aragonès
Lato 1993
(2017)
Ana Pfaff
,
Didac Palou
Najlepszy zagraniczny film hiszpańskojęzyczny
wygrane
Fantastyczna kobieta
(2017)
Sebastián Lelio
Marina, gdy jej dużo starszy partner trafia do szpitala, musi stawić czoła jego rodzinie oraz służbie zdrowia.
nominacje
Amazona
(2016)
Nicolas van Hemelryck
,
Clare Weiskopf
Tempestad
(2016)
Tatiana Huezo
Zama
(2017)
Lucrecia Martel
Wyróżnieni w roku 2018
Olbrzym
(
10/13
)
Księgarnia z marzeniami
(
3/12
)
Lato 1993
(
3/8
)
Autor
(
2/9
)
Verónica
(
1/7
)
Powołanie
(
1/5
)
Trudno powiedzieć żegnaj
(
1/3
)
Tedi i mapa skarbów
(
1/1
)
Fantastyczna kobieta
(
1/1
)
The Square
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.